Підвищення кваліфікації розробників Junior, Middle, Senior у чому різниця?
Middle — це той, хто мае достатньо технічних навичок, щоб взяти завдання будь-якого рівня із зрозумілими acceptance criteria і довести його до завершення. Тобто, довести проект до такого стану, коли ці acceptance criteria задовольняються. До прикладу, на зустріч продуктових менеджерів прийшов аналітик з команди і запропонував переглянути підхід до аналізу AB-тестів. Він уже мав чернетку свого бачення і запропонував, як це можна реалізувати, навчити інших людей, а головне — що це дасть для компанії. А для компанії це давало збільшення швидкості прийнятті рішень та змогу тестувати більше експериментів одночасно.
Программирование для начинающих: базовые рекомендации
Знання синдром самозванця — знаю, як виконувати цю роботу, але не пробував (теорія). Усі ці додаткові обов’язки перетворюють рекрутера на HR Generalist. Ми в Merge знаємо, як важко опановувати нову професію.
Junior, Middle, Senior, Lead — в чем разница и куда дальше?
Він має глибокі знання та значний досвід, здатний розв’язувати складні задачі, наставляти інших працівників, брати участь у плануванні проєктів та ухвалювати важливі технічні рішення. Після джуна слідує мідл – досвідчений співробітник, у якого за плечима від 2 до 5 років досвіду. Він уже готовий брати на себе відповідальність і може працювати автономно. Мідл справляється із завданнями середньої складності, бере участь у проєктах і може допомагати молодшим колегам. Тестувальниця Юліана мала розпочинати роботу на новій посаді на початку березня, однак старт співпраці відтермінували, а згодом звільнили через «нестачу фінансів».
- Якщо розглядати ці дві позиції зі сторони професійного зростання для Senior, то перша — буде кроком вбік, оскільки на ній ви будете прокачувати свої soft skills.
- “Метою всього є розвиток” – Бернар Вербер у книзі “Імперія ангелів”.
- Після джуна слідує мідл – досвідчений співробітник, у якого за плечима від 2 до 5 років досвіду.
Вчимося працювати з Junior, Middle та Senior-фахівцями
- Senior спеціаліст просто посміхнеться з чергової спроби маніпуляції і підміни понять в стилі типового менеджменту.
- А на рахунок керівників, то в них дійсно як написав Олексій, можуть бути інші задачі, а вони самі можуть бути на різних рівнях як спеціалісти.
- Буває різне, але здебільшого таких кандидатів легко відсіяти якісним півгодинним технічним скринігом перед основними інтерв’ю, щасливчики — не проходять випробувальний термін.
- Він самостійно може спроектувати архітектуру цілого продукту, сформулювати стратегію розвитку його розробки та взяти на себе найскладніші завдання щодо його реалізації.
Можливості https://wizardsdev.com/ горизонтального розвитку рекрутера стане темою зовсім іншого матеріалу. Якщо мова звичайно про SSE, а не якогось унікума, який і PM+BA, і Front-end, і Back-end, і Архітектор. Проте це виняток з правила, підтвердження якому ще треба пошукати.
ЗАЛИШАЙТЕСЯ НА ЗВ’ЯЗКУ
- Навчає нових спеціалістів рівня Middle та є ментором для Juniors.
- Як і раніше, зарплати тестувальників, які користуються Java, C# / .NET та TypeScript, дещо вищі, ніж у тих, хто віддає перевагу JavaScript та Python.
- Адже для новачка слова «джун», «мідл» і «сеньйор» можуть не говорити нічого.
- У New Line Technologies є програми стажування, куди беруть інженерів початкового рівня, які в основному мають лише теоретичні знання і не мають досвіду роботи.
- Я-Сеньйор та Ідеал-Сеньйор — результати нашого виховання та навчання, прочитаних книжок, переглянутих роликів у інтернеті, конференцій, спілкування з класними (а може, й ні) спеціалістами.
Людина яка безвідповідально ставиться навіть до свого резюме, яке буде перед сотнями очей — так само безвідповідально й працюватиме, яка б вона супер-досвічена на папері не була. Людина що працювала над складними та серйозними проектами, а не над сайтами на колінці, знає що успіх таких проектів — у командній роботі.а команди — то люди. Часто кажуть, що люди приходять в компанію, а йдуть від менеджерів, але я не згоден. Йти з болем треба і від хороших менеджерів, якщо вони на пару з вами працюють у поганій компанії, і від поганих менеджерів, навіть якщо вони — в хорошій. Сеньйор теж багато експериментує, але при цьому не кидає свою компанію під автобус. Єдине додам, що мені (і не тільки) глибоко байдуже, чи написана та личка десь у двох екземплярах.
Жодним чином не краще ніж якась конкуруюча компанія спеціалісти якої навпаки додають технічний борг ? Я той не злопам’ятний — просто злий та пам’ять в мене хороша. Розчаровують і PM’и, які не можуть визначити реальний час та ідеальний, не враховують фінансові витрати у плануваннях чи ставляться до людей як до бездушних ресурсів. Засмучує стабільна тенденція приписувати досягнення команди з 20 лобастих інженерів собі, а ще пошук крайніх.
Senior (Старший спеціаліст)
Весь процес найму — суб’єктивний від початку до кінця, і інтерв’ю взагалі — це не виключно тест твоїх технічних вмінь, а ще й СУБ’ЄКТИВНЕ оцінювання тебе як potential fit. ;)де повно просто політики виживання, знайомств с керівництвом, middle java developer а роботу є кому робити.і звісно собі її записати. Контекст статті — IT, hard skills зі статті — технічні інженерні навички, для іншої професії звісно вони можуть бути не інженерними. А тут дуже цікаво, бо в мене в червні були співбесіди на різні проекти.
І зовсім недавно усвідомили, що досі не опублікували у блозі статтю, яка пояснювала ці поняття. Адже для новачка слова «джун», «мідл» і «сеньйор» можуть не говорити нічого. Розробник із великим досвідом реалізації комерційних проєктів, який вміє закладати архітектуру (каркас) складної ІТ-системи. Головне завдання IT-архітектора — знайти оптимальне рішення між потребами замовника та можливостями команди. Досвід — це не те, що завжди можна виміряти в роках, але в середньому до рівня senior можна дійти за 5-7 років інтенсивної роботи. У вас між «фарбувати кнопку» та «відповідати за життя компанії» — вакуум?
Наприклад, із Senior Software Developer перейти на Software Developer і заробляти навіть більше. Не можу сказати те саме про Україну, хоча минуло багато часу, тому можу помилятись. Є те, як уявляє сеньйора оточення — команда, менеджер, рекрутер, СxO, близький або не дуже знайомий.
- Своє бачення я буду підкріплювати прикладами з власного досвіду, здебільшого це будуть приклади розвитку аналітиків в моїх або інших аналітичних командах.
- Єдине додам, що мені (і не тільки) глибоко байдуже, чи написана та личка десь у двох екземплярах.
- Чим вищий рівень інженера тим «менш технічну» постановку задачі йому треба і «більш об’ємну» роботу він може зробити.
Приєднуйтесь до нас
Джунам важливо мати такі якості, як бажання розвиватися та вчитися, бути енергійним та цілеспрямованим, спокійно ставитися до критики та зауважень, оскільки в процесі роботи без цього не обійтися. HR-менеджеру та безпосередньому наставнику Junior-фахівця важливо розуміти, що на завдання, на яке синьйор витрачає 20 хвилин, у джуна може піти 2-3 години. На кожному з цих рівнів різні завдання та, відповідно, різний рівень оплати. Давайте спробуємо розібратися в основних відмінностях фахівців цих категорій.